باتوجه به کاربردهای فراوان متریال Plywood در زمینه های مختلف و همچنین استقبال بی نظیر مشتریان ، بر آن شدیم که اطلاعات بیشتری را در این خصوص ارائه نماییم ، با گروه تولیدی کالادک همراه باشید.

 به ورق های چوبی که از بهم چسباندن لایه های نازک چوب به دست می آید و جنس آن به طور ۱۰۰% از چوب زنده خام می باشد و هیچ گونه مواد پلاستیکی و یا صنعتی دیگری در آن به کار نرفته باشد ورق پلای وود گفته می شود. از آنجائیکه ورق پلای وود با سطح عریض تری نسبت به چوب و یا تخته خام در دست مصرف کننده قرار می گیرد از این رو رضایت مصرف کنندگان و صنایع و کارخانجات بیشتری را به دنبال دارد و به همین دلیل در بخش محصولات چوبی که نیاز به سطح صاف و صیقلی باشد از ورق پلای وود استفاده می شود.

با توجه به اینکه کیفیت پلای وود ها متفاوت است ، از این رو قیمت پلای وود ها بر اساس درجه کیفیت پلای وود قیمت گذاری می شود. نوع چوب پلای وود ها در قیمت پلای وود تاثیر زیادی دارد و قیمت نهایی بر اساس چوب مصرفی پلای وود تعریف می شود و نیز قیمت تمام شده از نوع چسب پلای وود ها تاثیر مستقیم می گیرد و عوامل و فاکتور های ریز و درشت دیگری بدون شک می تواند در قیمت آن موثر باشد.

ورق های پلای وود در کل جهان و نیز ایران مصارف گوناگون ، متنوع و بسیار زیادی دارند و کارخانجات و تولید کنندگان بزرگ و کوچک زیادی خواهان مصرف پلی وود می باشند از جمله مصارف پلی وود در ایران می توان به ساخت انواع جعبه های چوبی و باکس پالت های داخلی و صادراتی اشاره کرد و از دیگر مصارف پلی وود صنعت بزرگ مبل را می توان نام برد که مصرف قابل توجهی را شامل می شود و نیز صنایعی همچون قرقره سازی ، کف سازی ، جعبه سازی ، میز و صندلی چوبی و موارد مشابه را می توان از عمده مصارف پلای وود نام برد.

این نوشته ادامه دارد ...